Czy proces aplikacji Zmywacza do włosów może brzydko pachnieć?

23-06-2016

Zmywacz Koloru Über odwraca proces farbowania, gdzie zachodzi tak zwana reakcja Redox ( REDUKCJI). Każdej koloryzacji (farbowaniu) towarzyszy proces UTLENIANIA  podczas którego wyczuwalny jest mocniejszy lub łagodniejszy zapach), gdzie sztuczne cząsteczki koloru rozszerzają się przyklejając  do ścianek w trzonie włosa i zostają tam uwięzione.  Zmywacz Koloru odwraca ten proces poprzez rozbicie tych sztucznych cząsteczek uwięzionych i przyklejonych w trzonie włosa do nano-wielkości niedostrzegalnych  gołym okiem i możliwych do spłukania w trakcie dokładnego mycia włosów .

Z uwagi rozmaite składy stosowanych farb, podczas reakcji Redox ( REDUKCJI) może, ale nie musi, wystąpić nieprzyjemny zapach. Zapach ten będzie wynikiem rozbijania sztucznych cząsteczek koloru w korze włosa, na skutek wytworzonego ciepła i w zależności od przypadku, może być bardziej lub mniej intensywny lub wcale niewyczuwalny. Powstawanie nieprzyjemnego zapachu mogą wzmagać także pozostawione na włosach i nie zmyte pozostałości produktów do pielęgnacji i stylizacji oraz kosmetyki zawierające silikony.  Zapach, jeżeli się pojawił, powinien zostać wypłukany wraz z nano cząsteczkami koloru, podczas końcowego, dokładnego i intensywnego płukania włosów dobrze ciepłą wodą ( najlepiej pod ciśnieniem prysznica)

Dlaczego zapach nadal się utrzymuje po Zabiegu Zmywaczem Uber i jak go usunąć?

Jeżeli po zakończeniu ostatniego płukania zapach nadal się utrzymuje, jest to oznaką,że proces nie został całkowicie zakończony. Przyczaną tego jest niedokładne płukanie włosów lub płukanie w zimnej lub letniej wodzie. Włoski powinny być płukane najlepiej pod ciśnieniem prysznica na całej dlugości i w bardzo ciepłej wodzie. Aby pozbyć się zapachu, należy w szklance ciepłej wody rozpuścić kopiastą łyżeczkę sody oczyszczonej, dokładnie wetrzeć w wilgotne włosy na całej długości. Jeżeli potrzebna bedzie wieksza ilość roztworu z sodą aby pokryć długie i grube włosy to należy rozrobić wieksza ilość zachowując proporcje 1:1. Tak dokładnie pokryte roztworem włoski, należy odtrzymać 3-5 minut, i po upływie czasu należy bardzo ale to bardzo dokładnie i długo płukać w dobrze ciepłej wodzie i pod ciśnieniem prycznica.

Szampon Głeboko Oczyszczający Uber Hair ma właściwości klarujące i również pomoże w usunięciu zapachu ale również ważne bedzie intensywne płukanie jak w przypadku płukanki z sody oczyszczonej. Ostatecznie ponowne zafarbowanie włosów farbą stała również usunie zapach, gdyż chemiczny wpływ utleniacza z farby automatycznie zneutralizuje brzydki zapach.

Proszę pamiętać, zapach ten nie był obecny przed zastosowaniem Zmywacza Uber Hair Color Remover i może być spowodowany tylko przez działanie Zmywacza na sztuczne czasteczki farby uwięzione we wnętrzu włosa przy każdym farbowaniu,  więc jeśli zapach po zakończonym zabiegu nadal sie utrzymuje jest to oznaką, iż proces płukania nie był całkowicie dokładny.