Dekoloryzacja włosów zniszczonych i słabych

14-10-2017

 

Moje włosy były naprawdę przesuszone zanim popełniłam błąd w wyborze koloru farby. Czy zastosowanie Zmywacza UBER pogorszy moją sytuację i czy mogę farbować włosy zaraz po jego zastosowaniu?

 

Zmywacz UBER nie pogorszy stanu włosów, ale też go nie poprawi. Można zastosować  Zmywacz UBER, bez obawy o kondycję włosów. Jednak w przypadku włosów przesuszonych lub zniszczonych nie zaleca się nakładania farby stałej natychmiast po zabiegu, gdyż włosy muszą odpocząć. Zamiast tego polecamy zastosować tymczasową zmywalną farbę 1-go stopnia (bez peroxide i amoniaku) i używać jej przez kolejne 4 tygodnie oraz dbać o włosy stosując zabiegi kondycjonujące.

Jeżeli po 4 tygodniach włosy będą w lepszej kondycji, zamiast farby tymczasowej, zmywalnej 1-go stopnia można zastosować farbę półtrwałą 2-go lub trwałą 3-go stopnia.

Jeżeli na suche, porowate włosy zostanie nałożona farba trwała, rezultatem będzie kolor ciemniejszy i intensywniejszy od tego, który został wybrany i najprawdopodobniej niezbędny będzie kolejny zabieg usuwania farby Zmywaczem. Dlatego zawsze należy dać włosom odpocząć i pozwolić powrócić im do dobrej kondycji.