Z czarnego do blondu - to takie proste!

16-10-2017

 

Zastosowałam Zmywacz ÜBER, aby usunąć czarną farbę z włosów i przywrócić mój naturalny odcień blond, ale mimo to, iż moje włosy nie są już czarne, to nadal są bardzo ciemne. Co powinnam zrobić? 

 

Po pierwsze - bardzo ciemne kolory mogą wymagać więcej niż jednej aplikacji Zmywacza ÜBER, ponieważ występuje tu duża ilość sztucznego pigmentu, który musi być usunięty. Cząsteczki koloru w farbach domowych są większe niż te, które można znaleźć w farbach profesjonalnych. Jeżeli są stosowane w domu, nawarstwienie farb na całej długości trzonu włosa jest silniejsze. Wiele farb domowych zawiera także silikon, który po wielokrotnych aplikacjach może działać jak bariera.

Po drugie -  powłoczka włosa blond lub porowatego, może ulec przebarwieniu, jeżeli zostanie nań położona czarna farba. W ekstremalnych przypadkach przebarwienie to może się okazać niemożliwe do usunięcia. Niestety, dopiero po przeprowadzeniu minimum 3 zabiegów dekoloryzacji, można stwierdzić jak wielkie jest przebarwienie i ile pigmentu można usunąć.

Jeżeli ciemny kolor nadal się utrzymuje, niezbędne może się okazać przeczekanie, aż odrosną nowe włosy. Rozjaśnianie może usunąć przebarwienia, jednak w tym celu należy udać się do specjalisty po fachową poradę.